2022/06/09
انجمن فولاد روسیه می گوید بیش از 10000 تحریم علیه روسیه اعمال شده است و از هم اکنون مشخص است که فولادسازان بازارهای فروش خود را از دست داده اند.

پس از اجلاس متالورژی “فولاد روسیه: استراتژی رشد” در تولا، “درخواست مصرف کنندگان داخلی نیز رو به کاهش است.” به گفته سخنرانان، در چنین شرایطی لازم است اصلاحاتی در نظام مالیاتی صنعت فولاد صورت گیرد، زیرا مالیات کنونی بر فولاد سوال برانگیز است.

پیش از این، این انجمن هشدار داده بود که فولادسازان روسی در حال حاضر متحمل ضرر و کاهش تولید شده اند. فولاد روسیه خاطرنشان کرد که به دلیل تحریم ها، عرضه ها باید از بازارهای ایالات متحده و اتحادیه اروپا به چین و سایر کشورهای آسیایی هدایت شوند، جایی که کالاهای روسی با تخفیف و در برخی موارد حتی زیر قیمت به فروش می رسد.

در این بیانیه آمده است که سهم صادراتی فولاد روسیه در آسیا از 50 درصد فراتر رفته است؛ این سهم قبل از شروع جنگ روسیه و اوکراین حدود 10 تا 20 درصد بود.

پس از آن، سرویس فدرال ضد انحصار روسیه (FAS) در رابطه با انتشار پیش‌بینی وی برای کاهش تولید، هشداری به انجمن فولاد روسیه صادر کرد (به Kallanish passim مراجعه کنید).

پیش از این، MMK گفته بود که انتظار دارد تولید فولاد را در این ماه 40 درصد کاهش دهد و به 550000 تن برساند. Severstal همچنین تأیید می کند که ممکن است در ماه ژوئن 20-40 درصد کاهش تولید را تجربه کند.

https://www.kallanish.com/en/news/steel/market-reports/article-details/russian-steelmakers-are-losing-sales-markets-russian-steel-0622/